Połączenie pary wodnej i siarkowodoru znajdującego się w biogazie, może przyczyniać się do powstawania kwasu siarkowego. Związek ma negatywny wpływ na poszczególne elementy instalacji. Nie przeprowadzenie procesu odsiarczania może skutkować zatem niewłaściwą pracą aparatury, a nawet jego uszkodzeniem. Warto nadmienić, że znajdujące się w gazie związki siarki mają działanie korodujące, są trujące, negatywnie wpływają na aparaturę. Właśnie dlatego konieczne jest przeprowadzanie odsiarczania. W trakcie procesu gaz przepuszczany jest przez substancje, które pochłaniają związki siarki, mogą to być na przykład rudy darniowe czy węgiel aktywowany. Możliwe jest też przeprowadzanie odsiarczania mokrego. Wówczas gaz przepuszczany jest przez roztwory związków chemicznych, które reagują z siarką.
Projektowanie i produkcja odsiarczalni gazów – nasza oferta
Zakres naszych usług obejmuje projektowanie oraz produkcję odsiarczalni gazów. Zapewniamy kompleksową obsługę, pomagamy w doborze optymalnych rozwiązań. Specjalizujemy się w realizacji odsiarczalni różnego typu, przede wszystkim są to:
- Odsiarczalnie darniowe – ruda darniowa jest porowatą skałą osadową, powstaje przy udziale bakterii, z rozpuszczalnych związków żelaza, które znajdują się w wodzie. Metoda wykorzystywana z zastosowaniem rudy darniowej polega na adsorpcji siarkowodoru na zasadowych tlenkach żelaza, w wyniku przepuszczania biogazu przez złoże.
- Odsiarczalnie w oparciu o węgiel aktywny – złoże to jest jednym z najbardziej znanych i wykorzystywanych adsorbentów. Warto podkreślić, że technika ta skutkuje wysokim stopniem usunięcia siarkowodoru, nawet do 99%. Metoda natomiast sprawdza się najbardziej w przypadku niższych stężeń H2S zawartych w biogazie. Węgiel aktywny można wykorzystywać wielokrotnie, co znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia.
- Odsiarczalnie biologiczne – maszyny te są najczęściej wykorzystywane. Z tego względu, że odsiarczanie biologiczne jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania z biogazu siarkowodoru. Podczas procesu dochodzi do utleniania biologicznego, do biogazu dostaje się powietrze, a następnie mieszanina przepuszczana jest przez czynną warstwę biologiczną. Metodę tę wyróżniają niskie koszty eksploatacyjne oraz inwestycyjne. Co więcej, stosując ją, nie trzeba wykorzystywać dodatkowych substancji chemicznych. Warto zatem zainwestować w odsiarczalnie biologiczne.
- Odsiarczalnie w oparciu o inne związki aktywne ( w zależności od potrzeb inwestora).
Bio-Tech – dlaczego warto nas wybrać?
Firma Bio-Tec z Torunia od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją odsiarczalni gazów różnego rodzaju, w zależności do potrzeb klienta. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie i wiedza w tym zakresie, pozwala nam wykorzystywać w instalacjach kilka technik odsiarczania, w tym metody biologiczne i chemiczne. Naszym klientom pomagamy również w doborze odpowiedniej technologii oczyszczania biogazu z siarkowodoru. Jesteśmy profesjonalni, terminowi i rzetelni. Do każdego zlecenia podchodzimy z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Poza produkcją urządzeń do obróbki biogazu, nasza oferta obejmuje także projektowanie i wykonywanie:
- systemów pompowania i sprężania biogazu,
- analizatorów gazów,
- zbiorników biogazu,
- urządzeń do osuszania i odwadniania biogazu.
Instalacje biogazu produkujemy głównie z materiałów odpornych na działanie kwasu. Zachęcamy klientów z Torunia i okolicznych miejscowości do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą.
Zapraszamy do współpracy!